|
Marek Broź
Uprawnienia: trener judo
Stopnie:
- Judo: sandan (3. dan)
- Shinkendo: kirigami (3. kyu)
- Toyama - ryu: sankyu (3. kyu)
- Jujitsu: kyu
|
Zdobywca Pucharu Polski Masters w Krakowie w roku 2017, wicemistrz Śląska w kata w roku 2023, wicemistrz regionu śląsko-morawskiego w roku 2017 (Międzynarodowe Mistrzostwa Regionu w Karwinie), odznaczony Honorową Odznaką Śląskiego Związku Judo w stopniu brązowym. Swoją przygodę ze sztukami walki rozpoczął we wrześniu 1999 r., rozpoczynając trening judo oraz jujitsu w niewielkim klubie Budokai Zabrze. Wybór na te dwie sztuki walki padł w wyniku poszukiwania stylu idealnie nadającego się do samoobrony; z czasem trening przerodził się w upodobanie do stylu życia samurajów, ich sztuk walki oraz całej Japonii. Z tego też powodu, gdy nadarzyła się okazja, w tymże klubie przez okres niespełna roku poznawał także aikido.
W kwietniu 2016 r. został zawodnikiem klubu Czarni Bytom, gdzie trenuje do dziś. 29. czerwca 2016 r. uzyskał stopień shodan, natomiast w grudniu tego samego roku zdobył uprawnienia instruktorskie. Od 2017 roku rozpoczął samodzielną pracę trenerską (wcześniej pracował jako trener-asystent). W styczniu 2018 r. rozpoczął ponadto trening shinkendo oraz toyama-ryu.
Najważniejszymi planami na przyszłość jest stworzenie silnego klubu w Zabrzu, wykształcenie silnych zawodników zdobywających wysokie lokaty na zawodach krajowych i zagranicznych oraz rozpowszechnianie judo. Spośród marzeń najważniejszymi są: wyjazd do Japonii, trening w Kodokanie oraz wykształcenie przynajmniej jednego zawodnika, który zdobyłby złoty medal na igrzyskach olimpijskich.
|
|
|
Łukasz Domurat
Uprawnienia: kenshuin (instruktor shinkendo)
Stopnie:
- Shinkendo: hyaku-e (1. dan)
- Toyama - ryu: nikyu (2. kyu)
- Bojitsu: rokkyu (6. kyu)
|
Przygodę ze sztukami walki rozpoczął w roku 2009 treningami shinkendo oraz toyama-ryu w siemianowickim dojo. Z czasem poznawał również tajniki sztuki walki kijem - bojitsu, jednakże shinkendo nigdy nie przestało być jego najważniejszą sztuką walki. Dlatego też, już po sześciu latach treningów, zdobył doświadczenie na tyle szerokie, aby samodzielnie prowadzić sekcję.
Brał udział w wielu seminariach shinkendo oraz toyama-ryu, w tym również poza granicami kraju. Dostąpił także zaszczytu osobistego poznania założyciela shinkendo, Kaiso Toshishiro Obata. Aktualnie prowadzi sekcję w Zabrzu, którą przejął w 2016 roku.
Jesienią 2019 roku spełnił swoje marzenie i pomimo poważnej kontuzji stawu łokciowego, uzyskał stopień mistrzowski w Shinkendo.
Aktualnie ma w planach przywrócenie w Zabrzu treningów bojutsu.
|
|
|
Adam Dyksy
Uprawnienia: shidoin (instruktor shinkendo)
Stopnie:
- Shinkendo: hyaku-e (1. dan)
- Toyama - ryu: ikkyu (1. kyu)
- Bojitsu: yonkyu (4. kyu)
|
Trening shinkendo rozpoczął w podobnym czasie, co Łukasz Domurat, jednakże w pewnym czasie każdy zaczął rozwój w nieco innym kierunku.
Brał udział w wielu seminariach Shinkendo zarówno w kraju, jak i poza granicami. Wraz z Łukaszem osobiście poznał założyciela shinkendo, Kaiso Toshishiro Obata.
Aktualnie prowadzi sekcję w Katowicach.
|